VDĚČNOST SVĚTEM VLÁDNE

Od malička jsem slýchala staré české pořekadlo "Nevděk světem vládne". Kolikrát mi bylo líto sebe sama, že mi někdo nebyl za něco, co jsem pro něj udělala vděčný. Následně jsem si však uvědomila, proč bych vlastně měla očekávat vděčnost od okolí? Proč bych vlastně měla mít jakákoliv očekávání? Proč si nedat sama sobě to, po čem tolik toužím? Po lásce, po vděčnosti, po péči?

Říká se, že život je odrazem našeho já, že jsme a žijeme vlastně to, co vysíláme do okolí. Vysíláme-li nenávist, zlobu, smutek, tak nevidíme svět moc růžově. Naopak, pokud vysíláme lásku, radost a přejeme ostatním lidem úspěch, pak se náš svět promění v místo plné lásky, štěstí a pochopení. Pokud vysíláme vděčnost a nosíme ji v srdci, budeme se umět na svět dívat očima té nejpozitivnější emoce.

"Pojďme společně změnit tedy rčení "Nevděk světem vládne" na Vděčnost světem vládne." 

Sama jsem si začala v přelomovém roce 2020, kdy naše planeta a my všichni procházela obdobím hluboké transformace vést deník vděčnosti a pochopila jeho kouzlo. Kouzlo umět překonat i těžké životní situace o trochu radostněji. Nejde to samozřejmě hned, někdy je potřeba velký odstup, aby člověk mohl s vděčností pochopit, překonat a následně ocenit to, co ho potkalo nepříjemného. 

Rozhodla jsem se motivovat co nejvíce lidí u nás v České republice k tomu, aby zaměřili svou pozornost na to co mají a ne na to, co nemají nebo mít zrovna nemohou (jako třeba zákaz cestování, zákaz chodit do školy atd.). A to právě formou psaní deníku vděčnosti.

Bylo to právě v den zimního slunovratu 21.12.2020, kdy projekt "Vděčnost světem vládne" spatřil světlo světa.  A v den jarní rovnodennosti 20.3.2021, kdy vyšel Můj deník vděčnosti. Myslím, že to jediné co může člověk v životě změnit je právě on sám. Proč tedy nezačít u sebe?Do projektu jsem formou citací zapojila lidi, které jsou pro mne v životě velkou inspirací. Tyto české osobnosti byli tak hodní, že mi do deníku věnovali citace co pro ně znamená vděčnost. Tímto jim velice děkuji a věřím, že vás jejich vyjádření vděčnosti inspiruje stejně jako mne.

NA DENÍKU SE PODÍLELI

Formou citace se na deníku podílely tyto známé a inspirativní české osobnosti

HELENA HOUDOVÁ

Topmodelka


MuDr. JAN VOJÁČEK

Funkční lékař


VLASTINA SVÁTKOVÁ

Herečka


GABRIELA FILIPPI

Herečka


EVA HÁJKOVÁ

Specialistka v preventivní, funkční medicíně a výživě


PETR MAŠEK

Horolezec


MARTINA VIKTORIE KOPECKÁ

Farářka


LILIA KNOUSNOUTDINOVÁ

Kněžka a politoložka


Štěpánka HOJDOVÁ

Koučka


PAVEL ŠPORCL

Houslový virtuóz


PJÉR LA ŠÉ'Z

Psychoterapeut

Pojďme proměnit náš svět v nebe na zemi.


  Připojte se také k naší fcb. či instagram komunitě @Můj deník vděčnosti

a společně šiřme emoci vděčnosti dál. 

SPOLUPRÁCE S NADACÍ 

S Kapkou naděje spolupracuji již 2 roky a to formou finanční podpory z projektu Letní kino ve městě Říčany, na jehož organizaci se podílím. 

Proč jsem se rozhodla podpořit právě Nadační fond Kapka naděje? Je to jednoduché, děti jsou naše budoucnost a proto 5% z ceny každého prodaného deníku vděčnosti poputuje právě na Nadaci Kapka naděje.

Kapka naděje je nadační fond, který již od roku 2000 pomáhá zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem Nadace je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů, ale významně se podílí i na podpoře vědeckých projektů.

V současné době pomáhá Kapka Naděje ve více než 45 nemocnicích po celé České republice. Za 20 let svého působení financoval Nadační fond Kapka naděje nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie.