Vděčnost pro mě znamená život, říká Vendula Pizingerová

06.06.2023

Vendula Pizingerová je prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje, který skrze prodej Deníku již 3 rokem podporuji. Kapku naděje jsem si vybrala, protože děti jsou naše budoucnost a dává mi smysl podporovat právě. Skrze děti si můžeme uvědomit, že můžeme být vděční práv za ně a jejich zdraví.

Vendula, v současnosti velmi zaneprázdněná výchovou svého dvouletého syna Jozífka, mi v rozhovoru prozradila, jak přesně Kapka naděje v současnosti i skrze podporu Deníku vděčnosti pomáhá a jaké zajímavé novinky nyní chystá.

Vendulo, z prodeje každého Deníku vděčnosti jde 5 % do nadačního fondu Kapka Naděje. Jakou částku jste zatím vybrali? A kam tyto peníze putují?

Zatím jsme díky deníku vybrali více než dvacet tisíc korun. Nadační fond Kapka naděje působí ve všech odvětvích dětské medicíny. Hlavními oblastmi zájmu jsou hematoonkologie (nádorová onemocnění krve) a dětská psychiatrie a psychologie – tedy duševní zdraví dětí obecně. Od roku 2000 pomáháme dětem a jejich rodinám skrze nákupy přístrojů a vybavení do nemocnic, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu, edukaci veřejnosti, prevenci a osvětu.

Jaké projekty se vám v poslední době právě i za pomoci deníku podařilo zrealizovat?

Výtěžek z prodeje deníku jsme použili k úhradě části nákladů na pořízení vyhřívaného lůžka pro novorozenecké oddělení JIP FN Královské Vinohrady. Celková hodnota lůžka je 380 tisíc.

Jaké projekty chcete podpořit v nejbližší budoucnosti?

Aktuálně intenzivně pracujeme na vytvoření dokumentárního filmu na podporu dětské psychiatrie. Dokument přináší reálný obraz oboru, který je plný špičkových odborníků, umí vracet dětem duši, ale přitom je v katastrofální situaci.

Praktikujete vděčnost, například pomocí deníku?

Jsem pánu Bohu vděčná, že nemám čas otevřít knihu, protože má malého syna. Vděčnost pro mě znamená život!